És úgy tűnik, ezek a dolgok néha kizárják egymást

És úgy tűnik, ezek a dolgok néha kizárják egymást

Írta: Colleen de Bellefonds 2020. november 18

9 dolog, amit figyelembe kell venni, ha online edzést választ, ha ízületi gyulladása pszoriázisban szenved

Még akkor is, ha a szokásosnál gyakrabban ragad otthon, akkor is fontos, hogy a fittséget beépítse a pszoriázisos ízületi gyulladás kezelési tervébe.  

Írta: Colleen de Bellefonds, 2020. november 18. Az összes megtekintése

Mélyen, tudatosan, egyenletesen: Légzés a fájdalom és a stressz enyhítésére. iStock

Olyan embereknek tanították, akik túlélték szeptember 11-ét, az iraki háború veteránjait és a szomáliai menekülteket. A támogatók szerint ez az egyszerű légzésgyakorlat segíthet mindenkinek, aki stresszel, depresszióval és talán még fájdalommal küzd.

A legjobb még: ezt a rheumatoid arthritisben (RA) szenvedő emberek másodpercek alatt megtanulhatják.

A nyugodt, egyenletes légzési stílus segíthet az ellazulásban

Ha valaha is volt jógaórán, valószínűleg kipróbálta a sok jóga által bevezetett légzési gyakorlatok egyikét. Néhány lélegzetet gyors ütemben végeznek az éberség elősegítése érdekében; mások lassú belégzést alkalmaznak az agy ellazítására. Mindezek a légzési gyakorlatok előnyösek, és megvan a maguk helye.

Egyes mentális egészségügyi szakértőket azonban különösen izgat egy bizonyos típusú légzési munka. Ebben a módszerben a belégzés és a kilégzés egyenletes ütemben zajlik, ez a folyamat szerintük ideális lehet az egyensúly megteremtésére az idegrendszer két oldala – a szimpatikus (harcolj vagy menekülj) és a paraszimpatikus (“pihenj és emésztesd”) – között.

Ezt a légzési munkát „rezonanciafrekvenciás légzésnek” vagy „rezonáns légzésnek” nevezték. ”

KAPCSOLÓDÓ: Így kapcsolódik össze a stressz és a gyulladás

Ezt az RA-barát légzési stílust a jóga egyes típusaiban és a meditációban használják

A legtöbb kiegészítő és alternatív módszerhez hasonlóan csak néhány kisebb tanulmány készült erről az egészségügyi állapotok légzési munkájáról. Vannak, akik a légzőmunkát jógával vagy más mozgásokkal kombinálják (főleg azért, mert ez a legegyszerűbb módja a finanszírozás megszerzésének, mondják a kutatók). Ennek ellenére az eredmények, bár nagyon előzetesek, biztatóak.

A Journal of Psychiatric Practice folyóiratban 2019 novemberében közzétett, 32 ember bevonásával készült tanulmányban a kutatók azt vizsgálták, hogy az Iyengar-jóga és a koherens légzés segíthet-e a súlyos depressziós zavarban szenvedőknek. Három hónapos heti két-három jógaórát, valamint több 30 perces otthoni mozgás- és légzésgyakorlatot követően a depresszió jelentősen javult.

KAPCSOLÓDÓ: Otthoni gyógymódok és alternatív kezelések a rheumatoid arthritis kezelésére

Ausztrál kutatók 10 férfi szívére tesztelték a módszer hatását, akik rezonanciafrekvenciás légzést végeztek, majd megfigyelték őket. A Physiological Reports 2019 novemberében közzétett eredményei szerint pulzusuk, vérnyomásuk és szimpatikus idegrendszerük mind lelassult az ülés után.

Más kutatások az irritábilis bélbetegségben (IBD) élő emberekre összpontosítottak, akik a rezonáns légzés mellett csikungmozgást (tai chi) és meditációt végeztek. Azok a személyek, akik hat hónapon keresztül végezték ezt a programot, elsősorban otthon, csökkentették a depressziót, a stresszt, a gyulladást jelző C-reaktív fehérje vérszintjét, valamint azt, hogy a betegségük mennyire korlátozza az életüket. Eközben egy kontrollcsoport nem számolt be jelentős változásokról.

Amikor pedig pulzusszámot, vérnyomást és hangulatot mértek olyan embereknél, akik 15 percet rezonáns légzést végeztek, vagy csendben ültek, a légzéssel foglalkozó munkacsoportnak alacsonyabb volt a vérnyomása, és jobb volt a hangulatuk a Frontiers folyóiratban megjelent kutatás szerint. a közegészségügyben.

KAPCSOLÓDÓ: A rheumatoid arthritis legjobb és legrosszabb jógatípusai

Belégzés és kilégzés: miért számít az ingerlés?

Patricia Gerbarg, MD, a Valhallai New York-i Orvosi Főiskola pszichiátriai adjunktusa, valamint a depresszióval és az IBD-vel foglalkozó tanulmányok társszerzője többek között azt feltételezi, hogy a gyakorlat azért olyan hatékony, mert a vagus ideg – ahogy az agy közli a szervekkel, verni, lélegezni, emészteni és hasonlókat – ma már ismert, hogy még több üzenetet küld a másik irányba: a testből az agyba.

KAPCSOLÓDÓ: Könnyen használható közvetítő alkalmazások

A nyugodt légzés egy másik módja annak, hogy meggyőzze testét és elméjét arról, hogy minden rendben

„A légzőrendszer a légzésünk alapján küld információt az agynak, és ez befolyásolja azt, hogyan gondolkodunk és érezzünk magunkat” – mondja Dr. Gerbarg. „Ha bizonyos mintákat lélegzel, azt mondod az agynak, hogy a körülmények biztonságosak. Ha különböző mintákat lélegzel, azt mondod az agynak, hogy nem biztonságosak. ”

Gerbarg és mások világszerte és saját pszichiátriai gyakorlatukban tanítják ezt a lélegzetvételt, és saját bőrükön látták, milyen erős lehet. A depresszióval, a poszttraumás stressz zavarral (PTSD) és a fájdalommal küzdő emberek hasznosnak találják a technikát, mondja.

KAPCSOLÓDÓ: 9 módja annak, hogy a jóga gyakorolja az Ön egészségét és jó közérzetét

A légzőmunka nem helyettesíti a hagyományos orvosi ellátást

Természetesen még egy értékes légzésgyakorlat sem helyettesíti a pszichiátriai ellátást, ha depresszióval küzd. És bár segíthet a fájdalmat átélő embereknek, nem helyettesíti a hagyományos orvosi ellátást. A reumatológusok egyetértenek abban, hogy az RA korai kezelése betegségmódosító gyógyszerekkel az egyetlen módja annak, hogy lassítsák az állapot progresszióját és megelőzzék az ízületek maradandó károsodását.

KAPCSOLÓDÓ: 5 jógapóz és gyakorlat a jobb alvásért ma este

Kipróbálás: Hogyan végezzük a légzéstechnikát

Ehhez a légzéshez egyszerűen csak rendszeresen lélegezzen be és ki az orrából percenként öt lélegzetvételi ütemben. Ennek legegyszerűbb módja, ha hatig számol – másodpercenként egy számlálás – a belégzésnél, és egy másik hatig a kilégzésnél. Ezt a számolást minden lélegzetvételnél megismételjük. A légzésnek átlagosnak kell lennie – semmi sem túl határozott vagy túl gyengéd.

Bár Gerbarg azt javasolja, hogy ezt a légzési munkát 15 vagy 20 percig, vagy még tovább végezze, bármennyi idő hasznos, mondja.

Kezdetben segít csukva tartani a szemét, így jobban tud összpontosítani. Ha már tapasztalttá válik, megteheti nyitott állapotban. Így, ha buszon, megbeszélésen vagy barátaival vacsorázik, és idegesnek vagy depressziósnak érzi magát, leülhet és megtehet néhány kört anélkül, hogy bárki is bölcsebb lenne.

Vannak, akik élvezik, ha a harangok időzítik a belégzést és a kilégzést. A YouTube-on található koherencia csatornán hat másodpercenként csengenek a harangok, így számlálás nélkül is elvégezhet egy munkamenetet.

Tanulhat Gerbarg férjétől, Richard Browntól, a New York-i Columbia Egyetem pszichiátriai klinikai docensétől és egy lélegzet-kutatótársától is, miközben néhány kört tesz egy videón a YouTube-on.

KAPCSOLÓDÓ: Próbálja ki az aromaterápiát a rheumatoid arthritis fájdalomcsillapítására

Iratkozzon fel Rheumatoid Arthritis hírlevelünkre!

A legújabb a rheumatoid arthritisben

Okos egészség: Kipróbáltam a VibraCool kriovibrációt a rheumatoid arthritisemre – és mi történt

Írta: Cheryl Crow 2021. április 12

Egy hangosan nevető szerző egy halálosan komoly témával foglalkozik: Küzdelem az egészségbiztosítási fedezetért

Néha arra gondolok, hogy a halálomat akarja… És én azért vagyok itt, hogy éljek. És úgy tűnik, ezek a dolgok néha kizárják egymást. – Jenny Lawson, a Brokenből (…

Írta: Beth Levine 2021. április 6

A gyulladás hozzájárulhat a reumás betegségben szenvedők rosszabb hosszú távú túlélési arányához

A tanulmány szerint a pikkelysömörben, lupuszban és RA-ban szenvedő fiatal felnőtteknél nagyobb a szívinfarktusos halálozás kockázata.

Becky Upham 2021. április 5

Intelligens egészség: Kipróbáltam a Virtual Reality Telehealth szolgáltatást krónikus ízületi gyulladásos fájdalomra – és mi történt

Írta: Cheryl Crow 2021. március 2

8 dolog, amit a rheumatoid arthritisben szenvedőknek tudniuk kell a COVID-19 vakcinákról

Tudjon meg többet a COVID-19 oltás biztonságosságáról, hatékonyságáról és fontosságáról, ha Ön vagy szerettei rheumatoid arthritisben szenvednek.

Írta: Meryl Davids Landau 2021. február 8

Rheumatoid arthritise rosszabb, mint gondolná?

Ne vessen el olyan gyorsan a tüneteit, mint “normális”. ” Figyeljen ezekre a jelekre, amelyek miatt fel kell hívnia orvosát.

Írta: Brian P. Dunleavy 2021. február 4

A 7 legjobb tevékenységi alkalmazás rheumatoid arthritisben szenvedők számára

Próbálja ki ezeket az aktivitáskövetőket, ha az ízületi gyulladás akadályozza az edzést.

Írta: Michael Dolan 2021. január 7

6 módszer, hogy a legtöbbet hozza ki a reumatológusnál tett távorvoslási látogatásából

A COVID-19 világjárvány következtében az RA kezelésére irányuló távegészségügyi látogatások gyakoribbá váltak, mint valaha. Próbálja ki ezeket a tippeket, hogy a legtöbbet hozza ki virtuális látogatásából.

Írta: Erica Patino 2020. november 17

Új gyógyszeres kezelési irányelvek mi az nanovein a rheumatoid arthritis kezelésére, előnézet

Az American College of Rheumatology szakértői új pillantást vettek a kutatásra, és előzetesen a legjobb RA gyógyszeres kezeléseket ajánlják.

Írta: Meryl Davids Landau 2020. november 10

7 tipp, hogyan maradj aktív otthon RA-val

Több időt tölt otthon, mint valaha, de a testmozgás továbbra is kulcsfontosságú – különösen RA esetén. Próbálja ki ezeket a tippeket, hogy felrázza edzési rutinját vagy elkezdje. . .

Írta: Erica Patino 2020. október 22"

A reumatológusok nem férhetnek hozzá az ízületi duzzanatokhoz, nem adhatnak injekciót vagy infúziót a távorvosi vizit során, de vannak értékes feladatok, amelyeket virtuálisan el lehet látni. iStock

„Bár nem olyan teljes, mint a személyes látogatások, szeretem a távegészségügyi találkozókat, mert a szolgáltatónak meg kell hallgatnia, mielőtt beszél, és én abszolút kihasználom a megosztásra szánt időt. Felkészültebbnek érzem magam, mert nem kellett kimennem a házból és egy széken várakoznom” – mondta Charis Hill (33), a fogyatékkal élők és krónikus betegségek ügyvédje és aktivista a közelmúltban a CreakyJoints és a CreakyJoints által támogatott Twitter chatben. Mindennapi egészség. Hill, aki a kaliforniai Sacramentóban él, spondylitis ankylopoetica-ja, a krónikus ízületi gyulladás egy olyan formája, amely gyulladást okoz az inak, szalagok és csontok találkozásánál.

KAPCSOLÓDÓ: COVID-19 nyári biztonsági útmutató

Bizonyos esetekben a távorvoslásnak van értelme az RA-vizsgálatokhoz

Ha rheumatoid arthritisben (RA) él, fontos, hogy tartsa a kapcsolatot orvosával, és tartsa be a gyógyszereket és a kezelési protokollokat. De a menedékhelyi megbízatással ez nehéznek tűnhet. A távorvoslási látogatás (konzultáció az egészségügyi szolgáltatóval okostelefonon, táblagépen, számítógépen vagy más technológiával), bár nem tökéletes, nagyon jó alternatíva. Valójában a telemedicina mindössze négy rövid hónap alatt robbanásszerűen megnőtt a járvány miatti korlátok miatt. Például Brandon Welch, PhD, a Doxy alapítója szerint. A telemedicina portál 2020 januárjában 5,9 millió percet és 236 000 hívást regisztrált. Áprilisra ez a szám 315,4 millió percre és 18,9 millió hívásra ugrott.

KAPCSOLÓDÓ: Rheumatoid arthritis: Annak meghatározása, hogy mikor kell orvoshoz fordulnia és kezelést kérnie

Mikor olyan hatékonyak a virtuális reumatológus látogatások, mint a személyesek? 

Úgy tűnik, a konszenzus az, hogy a telemedicina hasznos a kihívásokkal teli időszakban, de vannak jelentős korlátai. Vinicius Domingues, MD, reumatológus és a CreakyJoints orvosi tanácsadója azt mondja, hogy ha a beteg jól van, a távegészségügy ugyanolyan hatékony, mint az élő. Az orvos áttekintheti a gyógyszereket és a laboratóriumi eredményeket, és megbizonyosodhat arról, hogy a betegek megértik az adott protokollt. „Azonban, ha probléma van, nagyon nehéz nem végezni megfelelő fizikális vizsgálatot, érezni az ízületek duzzadását és felmelegedését, hogy jobban lássuk, van-e kiütés. Ráadásul nyilván nem adhatok injekciót videón keresztül. Szerencsére van távorvoslásunk, mert különben ez nagy kihívást jelentene ezekben az időkben, de nem helyettesíti teljesen a teljes látogatást” – mondja.

KAPCSOLÓDÓ: Telemedicina a fizikoterápiához: működik!

Ne hajtson végre semmilyen változtatást anélkül, hogy először konzultált volna orvosával

Chris Phillips, MD, az American College of Rheumatology biztosítási albizottságának elnöke és az ACR reumatológiai ellátással foglalkozó bizottságának tagja megérti, hogy az RA-ban szenvedők aggódnak a COVID-19 miatt. „Sokan közülük idősebbek vagy gyengült immunitásúak, ezért félnek attól, hogy megbetegednek. Aggódnak amiatt, hogy bejönnek az irodába, hogy meglátogassanak minket, és hogy ki legyenek téve a betegeknek” – mondja. Ennél is fontosabb, hogy látott néhány olyan esetet, amikor a betegek, akik aggódnak amiatt, hogy immunszuppresszív gyógyszereik sebezhetőbbé teszik őket a vírussal szemben, egyszerűen abbahagyják a gyógyszereik szedését, ami katasztrofális eredménnyel jár.

Ez veszélyes, mondja Dr. Phillips. „Ha abbahagyja a gyógyszer szedését anélkül, hogy konzultálna kezelőorvosával, fennáll annak a veszélye, hogy súlyosan fellángolja az alapbetegséget, amelyet aztán lehet, hogy sikerül visszaszereznie a kontroll alá, amikor visszatér a kezeléshez. A legtöbb betegnek azt javasoljuk, hogy folytassák ezt a kezelést, de fokozottan ügyeljenek a biztonsági irányelvek betartására. Úgy gondolom, hogy most minden eddiginél fontosabb, hogy akár személyesen, akár telefonon, akár távegészségügyileg kommunikáljunk azokkal az emberekkel, akiknek problémái vannak. ”

KAPCSOLÓDÓ: Miért ne hagyja ki az Ob-Gyn látogatását a világjárvány miatt?

Milyen típusú találkozókat érdemes virtuálisan intézni?  

Amikor úgy érzi, hogy magasabb a betegségaktivitása. Első szűrés, hogy megbizonyosodjon arról, hogy érdemes-e személyesen látni. Kezelőorvosa videón láthatja a duzzadt ízületet, és felhívja a személyes látogatást

Telehealth reumatológus rendelés: mire számíthat?

Dr. Domingues szerint orvosának át kell tekintenie az összes tünetet, amely az utolsó látogatása óta jelentkezett, a laborvizsgálatokat, és meg kell beszélnie a gyógyszereit. „Nyilvánvalóan nem tudok teljes fizikális vizsgálatot végezni, de a távorvosláson keresztül látok egy duzzadt térdemet, és elhatározhatom, hogy a páciensnek be kell mennie egy oltásra” – mondja.

Hogyan készüljön fel a távorvoslási találkozóra

Ellenőrizze a biztosítás fedezetét. A magánbiztosítók különböznek abban, hogy fedezik-e a távegészségügyi rendeléseket, és milyen áron. Ezenkívül néhány borítóvideó látogatás, de nem telefon. De ez minden nap változik. Sokan követik most a Medicare és a Medicaid példáját, amelyek lazítottak korlátozásain, hogy nagyobb lefedettséget biztosítsanak a csak telefonos látogatásokra, és lehetővé tegyék az egészségügyi intézmények számára olyan platformok használatát, mint a FaceTime, a Zoom és a Skype, amelyek nem kompatibilisek az egészségbiztosítás hordozhatóságával és Az elszámoltathatóságról szóló törvény (HIPAA). Hogy ez a járvány elmúltával érvényben marad-e, az majd kiderül, mondja Phillips. Találja meg a kényelmes helyet, ahol biztonságban érzi magát. „Ha jó hangulatban van, fogékonyabb a gondolatokra, ötletekre és kreativitásra” – mondja Louis Tharp, a CreakyJoints és a Global Healthy Living Foundation ügyvezető igazgatója és társalapítója. Állítsa be a megfelelő technológiát, és próbálja ki a találkozó előtt. Győződjön meg arról, hogy a kamera és a mikrofon engedélyezve van. A legtöbb orvosi rendelő szívesen végigvezeti Önt az adott platformon idő előtt. Ha nincs internet-hozzáférése, és telefonos konzultációra van szüksége, a legtöbb iroda megoldja ezt a szállást. Vegyél egy tollat ​​és papírt. A legtöbb személyes látogatás végén az orvos klinikai összefoglalót ad a megbeszélésekről. Mivel ez a távegészségügyben nem lehetséges, készüljön fel a jegyzetelésre. Írja le az összes kérdését.

Humas MTsN 2 Kota Bandung

Author: Humas MTsN 2 Kota Bandung